Kapcsolat

Ifjúsági Európa Bajnokság

2012.07.22.

2012. július 12-15-én Portugáliában a Montemor-o-Velhoban Vass Péter két negyedik hellyel mutatkozott be élete első Európa Bajnokságán.

A hazai válogató versenyeken  K2 500 méteren és a K4 1000 méteren elért győzelmeivel kapta meg a lehetőséget, hogy ezekben a versenyszámokban  képviselje az országot.

Az Európa Bajnokságon először kajak négyesben  versenyeztek, ahol futam győztesként kerültek a döntőbe és a negyedik helyet szerezték meg.   A K2 500  méteres futamukban   szintén futam győztesként kerültek a közép döntőből a döntőbe, és ott szoros versenyben lettek negyedikek.

Páros kajakban Noé Zsomborral egy  éve edzenek és versenyeznek együtt.    K4 1000 méteren csapattársai: Noé Zsombor (Vác),  Janza Richárd és Korondi Tamás (Multi SE)